Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty objęte są prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub po części bez mojej zgody jest zabronione, co stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna Dz.U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 nr 43 poz. 170. __________________________ __________________________ Księga gości - PRZEGLĄDANIE __________________________ Księga gości - DOPISYWANIE __________________________ ' __________________________
niedziela, 28 września 2008
Kalisz - 2008

Przy okazji załatwiania pewnych spraw, zwiedziłam pobieżnie najstarsze miasto Polski - Kalisz. Pogoda była ładna. Zrobilam kilkanaście zdjęć, które prezentuję poniżej. Wykonałam je za pomocą komórki SE k550i.

 

niedziela, 21 września 2008
Łódź - kwiecień 2008

sobota, 20 września 2008
Łódź - sierpień 2008
środa, 23 lipca 2008
Nadal urlop

Parę dni temu wróciłam z gór. Dokładniej mówiąc z Zakopanego. Wcześniej byłam w Krakowie. W Królewskim Mieście Krakowie i w stolicy polskich gór bardzo mi się podobało. Sporo miejsc zwiedziłam i kilometrów zrobiłam. Była to krótka, ale miła wyprawa na południe. Już nie mogę doczekać się następnej, zapewne również na południe, ale w inne góry:).

Z tej pozostały miłe wspomnienia, wiele zdjęć i zapał do następnych wypraw.

 

wtorek, 15 lipca 2008
Kraków 2008

Od wczoraj (14 lipca) jestem w Krakowie.

Miasto bardzo mi sie podoba. Zdążyłam już troszkę pozwiedzać. Jestem zakwaterowana w hotelu. Jest on pewien kawałek od centrum miasta, ale na piechotę bez problemu można tam dotrzeć.

 

wtorek, 08 lipca 2008
Łódź - czerwiec 2008

Łódz odwiedziam ostatnio dość często. Zwykle przy takiej okazji robię wiele zdjęć.

Oto kilka z nich. Tym razem zrobionych za pomocą komórki (nie mojej) ;)

Łodź

poniedziałek, 01 października 2007
Żyję

Żyję, żyję. Pochłania mnie ostatnio praca zawodowa oraz literatura (różnej maści ;)) Szczególnie... powieści do słuchania, które "przerabiam" niemal że nałogowo ;).

Dziś to tyle.

Zapraszam ponownie

P.S.

Polecam forum - z mnóstwem audio książek do ściągania:

http://www.audioksiazki.org/

Polecam także odwiedzenie strony Fundacji "Agnieszka". Warto Ich wesprzeć :)

http://www.fundacjaagnieszka.pl/index.php

środa, 08 sierpnia 2007
Zanim powstanie relacja...
Hmm... Relacja z podróży jeszcze nie gotowa. Mimo to postanowiłam napisać wiersz, który często mi się przypomina ze wczesnych lat szkolnych (który znalazłam w podręczniku mojej młodszej siostry). Owy wiersz nosi tytuł "Wisła" autorstwa pana Czesława Janczarskiego. Treścią nawiązuje do mojej tegorocznej, ubiegłorocznej oraz... przyszłorocznej podróży ;)


"Wisła"
Wisła błękitna,
szara Wisła,
najmilsza rzeka,
i najbliższa.
Płynęła tutaj
przed wiekami
i zawsze jest tu
wiernie
z nami.

Owija wstęgą
Kraków sławny
i płynie,
płynie
do Warszawy.

W Gdańsku
na Wisłę morze czeka
spieszy tam Wisła
polska rzeka.
Wisła błękitna,
szara Wisła,
najmilsza jest mi
i najbliższa.

I zawsze -
gdy o Polsce myślę -
myśli jak mewy
są przy Wiśle.

niedziela, 22 lipca 2007
Łódź 2007 - Manufaktura i zoo...

2 i 3 czerwca 2007r. odwiedziłam Łódź, a w niej Manufakturę i miejscowy Ogród Zoologiczny. oto kilka zdjęć z tych urokliwych miejsc.

ManufakturaZOO:

Te i inne zdjęcia z Łodzi:
Łódź 2007

piątek, 20 lipca 2007
Relacja z podróży jeszcze nie gotowa...

Mimo, że relacja z podróży jeszcze nie gotowa, postanowiłam się "odezwać". Mam smutne spostrzeżenie, iż mój blog odwiedzają tylko Ci, co poszukują w necie fotografii za pomocą Google. Jednaj, jeśli są jednak osoby zaglądające i czytające właśnie mój blog, proszę o pozostawienie znaku po swojej wizycie. Mimo, że bloga piszę dla siebie, to jednak mam nadzieję, że są i inni mili "zaglądacze".

Pozdrawiam serdecznie.

czwartek, 19 lipca 2007
Kołobrzeg - Warszawa - DOM

Z Kołobrzegu, gdzie spędziłam jeden dzień i noc, pociągiem udałam się do Warszawy, w której byłam trzy dni. Czas minął mi na zwiedzaniu i przebywaniu z rodzinką.

Dziś (w środę, 18 lipca) wróciłam już do domku. Może jeszcze gdzieś sie wybiorę. Zobaczymy. Teraz muszę przygotować relację z mojej wyprawy. Będzie tekst, zdjęcia, a nawet filmy.

Zapraszam wkrótce.

sobota, 14 lipca 2007
Słupsk - Kołobrzeg

Przyjechałam do Kołobrzegu. To dość interesujące miasto. Posiada ładną... latarnię morską i inne ciekawe miejsca. Mieszka tu wielu sympatycznych i ciekawych ludzi.

Zostaję tu do jutra, skąd wyruszam za wschód. Zdjęcia wkrótce.

piątek, 13 lipca 2007
Słupsk - Kluki - Czołpino - Słupsk

Dziś mam za sobą sporą przeprawę od skansenu w Klukach do Czołpina, przez wydmy do latarni morskiej w Czołpinie. Wróciłam do Słupska przez Gardnę Wielką. Odbyłam długą pieszo - samochodową wyprawę. Samochodową - "okazjową". Napiszę o wszystkim wkrótce.

Nie udało mi się pojechać do Darłowa, czego bardzo żałuję, bo Darłowo wydało mi sie - z opisu - bardzo interesujące i do tego jest tam... latarnia morska.

Może następnym razem, gdy będę nad morzem ;).

Jutro kierunek zachód... Super.

czwartek, 12 lipca 2007
Słupsk i Ustka

Mimo ciągle padającego deszczu dużo zwiedzam. Dziś byłam w Ustce. Było bardzo miło, chociaż padało i wiało. Wdrapałam się na trzecią już w tym roku latarnię morską. Ustecka latarnia jest trochę niższa niż wcześniejsze przeze mnie odwiedzone (szczegółowe parametry podam po powrocie do domu). Nie byłam w latarni gdańskiej. Nie złożyło się. Może następnym razem...

Po powrocie do Słupska nacykałam jeszcze kilka zdjątek.

Pozdrawiam serdecznie.

środa, 11 lipca 2007
W Słupsku

Od wczoraj po południa jestem w Słupsku. To bardzo fajne miasto. Jest tu mnóstwo zabytków różnej maści. Jestem pod dużym wrażeniem. Zrobiłam dużo zdjęć. Chciałam dłużej pokręcić sie po mieście i być może pojechać nawet do Ustki, ale zaczęło ostro lać, a miałam jeszcze daleko do Dworca PKS, więc odłożyłam to do jutra.

Jestem już po sporej przeprawie wielu kilometrów. Byłam na dwóch wieżach, pierwsza, to ratuszowa, a druga w Zamku Książąt Pomorskich. W obu piękny widok na Słupsk.

Więcej opiszę po powrocie do domku. Będą też liczne foteczki.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7